19 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Programowania w Scratchu.
Główną ideą konkursu było promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.
19 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie II Międzyszkolnego Konkursu Programowania w Scratchu.
Główną ideą konkursu było promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.
W sobotę 20 października 2018r. grupa 27 wolontariuszy z klas 8a, 8b, 8c, 8d, 7b, 7d wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza kolejny raz porządkowała część słupskiego Starego Cmentarza Komunalnego, w której spoczywają najmłodsi.
Na uporządkowanych grobach młodzież zapaliła znicze pamięci. Mimo niesprzyjającej pogody nasi wolontariusze wspaniale wywiązali się z powierzonego im zadania dając świadectwo bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka.
19 października klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach “Zauważ, zaakceptuj, zaprzyjaźnij się... czyli od tolerancji do integracji - warsztaty dla uczennic i uczniów edukacji wczesnoszkolnej”, które odbyły się w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Edukacja Równościowa. Wyzwania - Potrzeby - Możliwości” w Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Pomysłodawcami i realizatorami warsztatów byli: p. dr Jolanta Maciąg z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz p. Tomasz Dobrowolski z naszej szkoły. W trakcie zajęć dzieci, na podstawie wysłuchanej bajki, miały okazję przybliżenia sobie tematyki tolerancji, akceptacji, integracji i wzajemnej odpowiedzialności.
Po wypowiedziach uczniów można było zauważyć sporą wiedzę na poruszane tematy oraz duże zaangażowanie w realizację wykonywanych zadań. Po części warsztatowej dzieci zwiedziły gmach Uczelni, odwiedzając najważniejsze pomieszczenia. Mieli także okazję poznania Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Ministra Piotra Müllera.
Na zakończenie wszyscy udali się na specjalnie przygotowany dla nich poczęstunek, który był okazją do podsumowania zdobytej wiedzy i wymiany wrażeń.
Na przełomie września i października w świetlicy szkolnej został zorganizowany dla uczniów z klas I - III, konkurs plastyczny pt. "Moja rodzina".
Celem konkursu było wyrażenie i zaakcentowanie przez uczniów silnej i głębokiej oraz emocjonalnej więzi ze swoją najbliższą rodziną.
18 i 19 października uczniowie klas Ic, IIa i IIIa wzięli udział w interaktywnych warsztatach edukacyjnych pn. „Czy każdy może być twórcą, czyli kto tworzy kulturę?” zorganizowanych przez Media Markt na terenie sklepu w C.H. Jantar.
Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie dowiedzieli się, kim jest autor i co to jest dzieło, jakie prawa przysługują autorowi i dlaczego warto korzystać z legalnych źródeł. Część teoretyczna warsztatów była uzupełniona praktycznymi przykładami z wykorzystaniem technik multimedialnych.
Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie w zespołach dowolnych prac przestrzennych z różnorodnych materiałów, w których wykazały się niezwykłymi pomysłami i kreatywnością.
W końcowej części spotkania wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w zdrowym drugim śniadaniu, po którym otrzymały worki - niespodzianki oraz na pamiątkę - grupowe zdjęcie wykonane podczas praktycznej części tych zajęć.
18 października 2018r. odbyły się „Otrzęsiny klas czwartych”, zorganizowane i przeprowadzone przez klasę 8a.
Celem imprezy było przyjęcie czwartoklasistów do grona uczniów starszych. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w różnych konkurencjach. Reprezentacje poszczególnych klas musiały podać prawidłowe odpowiedzi na wylosowane pytania związane z życiem szkoły.
Kolejne zadania były sportowe, uczniowie pokonywali tor przeszkód w jak najszybszym czasie. Następną konkurencją było wyłowienie jabłka buzią z wody, ostatnią - narysowanie swojego wychowawcy.
Wszystkie konkurencje sprawiły dzieciom wiele przyjemności i mimo zaciętej rywalizacji panowała radosna atmosfera. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
Uczniowie klas VIII po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Wyślij kartkę do powstańca” organizowanej w ramach kampanii „BohaterON - włącz historię!”.
Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Postania Warszawskiego poprzez wysłanie im specjalnie na tę okoliczność przygotowanych kartek oraz wzbogacanie wiedzy młodego pokolenia o II wojnie światowej.
W pierwszych dniach października 2018 roku w Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującego się w WORD przy ul. Mierosławskiego w Słupsku odbyły się egzaminy praktyczne na kartę rowerową pod okiem wyspecjalizowanych policjantów. Dzieci testy wiedzy teoretycznej musiały zdać w szkole.
Zaliczone tam testy umożliwiały dopiero zdawanie egzaminów praktycznych. Uczniowie klas piątych uzyskali pierwsze w swoim życiu uprawnienia do jazdy po drodze. Co szczególnie zobowiązuje do przestrzegania przepisów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!
11 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowanie na ucznia" dzieci z klas pierwszych. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi.
Następnie "pierwszaki” uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły. Dyrektor Szkoły pan Bogdan Leszczuk wraz z Wicedyrektor klas młodszych Beatą Pawlak-Hołowienko dokonali ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.
Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych wspólnie z rodzicami wręczyli uczniom dyplomy i drobne upominki.
Powered by aSc EduPage